Specjalistyczna rehabilitacja osób chorych na Stwardnienie Rozsiane SM.
Dzień Otwarty dla osób chorych na SM oraz ich Bliskich w Ośrodku Rehabilitacji POLIMED.
W Ośrodku Dziennym Rehabilitacji POLIMED na os. Krakowiaków 43 w Krakowie, w ramach kontraktu z NFZ, prowadzimy kompleksową rehabilitację osób chorych na stwardnienie rozsiane.
Rehabilitacja ma pomóc pacjentom w problemach ruchowych takich jak osłabienie mięśniowe (niedowład), wzmożona reakcja mięśni na rozciąganie (spastyczność), zaburzenia równowagi, ataksja, dyzartria, męczliwość, ograniczenie ruchomości w stawach, bóle i zaburzenia mikcji.
W Ośrodku przyjmujemy sposób terapii opartej na zadaniach z elementami treningu kondycyjnego ukierunkowanego indywidualnie. Wykonujemy z pacjentami kinezyterapię metodą PNF i NDT Bobath. Ponadto kinezyterapia obejmuje ćwiczenia bierne, czynne, koordynacyjne, równoważne (biofeedback), ćwiczenia Frenkla, ćwiczenia manualne oraz trening chodu. Uzupełnieniem kinezyterapii są zabiegi fizykoterapeutyczne obejmujące m.in. magnetoterapię, magnetostymulację, elektrostymulację, krioterapię i laseroterapię. W zależności od stopnia nasilenia dolegliwości proponowany czas trwania rehabilitacji wynosi od 3 do 6 tygodni.
Metody rehabilitacji w leczeniu SM
Nasz zespół wykwalifikowanych specjalistów obejmuje lekarza specjalistę rehabilitacji medycznej, magistrów i techników fizjoterapii, psychologa i logopedę. W miejscu wykonywania świadczeń zapewniamy pacjentom specjalistyczne konsultacje neurologa i ortopedy. Jako rezultat przyjętych zabiegów kinezy- i fizykoterapeutycznych pacjenci odczują poprawę lokomocji, zwiększenie siły mięśniowej, zmniejszenie spastyczności, poprawę koordynacji ruchowej i koncentracji, a w efekcie odczucie poprawy jakości życia.
Świadczenia bezpłatne w formie Ośrodka Dziennego Rehabilitacji, w ramach kontraktu z NFZ, udzielane są osobom objętym powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym. Aby skorzystać z tej formy świadczenia należy zgłosić się ze skierowaniem (kod choroby G35) do Ośrodka Dziennego Rehabilitacji (kod 2300) wystawionym przez lekarza lekarza oddziału neurologii, lekarza poradni neurologicznej lub lekarza oddziału stacjonarnego rehabilitacji neurologicznej.
Pacjenci z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności przyjmowane są na rehabilitację poza kolejnością.
Oferujemy również zabiegi odpłatne – rehabilitacja cennik
Szczegółowa informacja: 12 644-12-36 wew. 101 lub 572-407-302
Warto przeczytać:
Światowy Dzień SM 2020 – SM. Więzi, kontakty, relacje – serwis specjalny PTSR
Dieta w SM – zalecenia dietetyczne dla osób chorych na stwardnienie rozsiane
Odzyskane ręce i nogi – artykuł o efektach naszej pracy
Ruch pozwala utrzymać sprawność – rozmowa z mgr Łukaszem Majewskim